לתרומות

זוהר יוסף

זוהר סובלת מטרשת נפוצה וזקוקה לטיפול רפואי מציל חיים שעלותו גבוהה
אני רוצה לתרום תרומה בהעברה בנקאית ועוד...
סכום נדרש:
282,699 ש"ח
עד היום נאספו כ 37,000 ש"ח

בעל הקרן:

זוהר יוסף

גיל:

31

תיאור המקרה:

עד שנת 2015 החיים של זוהר היו שגרתיים לחלוטין – משפחה, חברות וחלומות על העתיד. בתום שירות צבאי בחיל האוויר נרשמה ללימודי הנדסאי בניין ועשתה את צעדיה הראשונים לעבר חיים בוגרים ועצמאות כלכלית. 

אבל תכניות לחוד ומציאות לחוד.

בהיותה בת 24 בלבד, החלה לפתח תסמינים של עייפות קיצונית וקושי בהליכה, בעקבותיהם החלה סדרת בדיקות לא פשוטה - שבסופן אובחנה עם טרשת נפוצה.

הימים הראשונים לאחר האבחנה לוו בסערת רגשות, בכי וחרדות מהעתיד. יחד עם זאת, לצד החשש זוהר הרגישה עמוק בפנים שהבכי והחרדות לא יעזרו כאן, ושהיא תעשה הכל בכדי להיות בריאה.

היא החליטה להקשיב לאינטואיציה ותוך כדי קבלת הטיפולים, בין אשפוזים ללימודים, חקרה את אפשרויות הטיפול במצבה ומצאה כי קיים טיפול חדשני ומציל חיים לחולי טרשת נפוצה, במהלכו נעשית השתלת מח עצם עצמית, טיפול שנעשה באופן פרטי בלבד ועלותו כ- 282,699 ₪, ובמספר מוקדים מצומצם בעולם, ביניהם ישראל.

כיום זוהר סובלת מקושי בניידות, בעיות מוטוריות ועייפות כרונית שמקשה עליה לתפקד ביום יום, אך מתעקשת לא לוותר, לעבוד ולנסות לנהל חיי שגרה. על אף מצבה הבריאותי היא יוצאת לעבוד כהנדסאית בניין, המקצוע אותו היא אוהבת ואליו הוכשרה. בד בבד היא מקבלת טיפול ביולוגי שמטרתו לעכב את התדרדרות המצב הגופני, אך אינו מספק רפואה שלמה וחיים נורמטיביים כמו כל בחורה צעירה בגילה.

 

בזמן שכולנו מתכננים את העתיד, לזוהר יש חלום אחד גדול – להעלים את המחלה מגופה, וגם חלום אחד קטן שעבור אישה בריאה הוא עניין שגרתי לחלוטין, להיכנס לחנות ולרכוש זוג נעליים חדשות, שיחליף את שני הזוגות המרופטים היחידים שנוחים לה, אותם היא נועלת בשבע השנים האחרונות.

הצטרפו למסע של זוהר, יחד נסייע לה לקבל את החיים בחזרה, ולהתקרב צעד אחד לעבר עתיד בריא יותר.

הנעליים
זוהר יוסף

שאלות נפוצות

כל הזכויות שמורות לחברים לרפואה (ע״ר) 2022
תנאי שימוש מדיניות פרטיות נגישות